jiri lizler.
16-011-YR-Ceska4190v1.jpg

Blog

Proč se vyplatí investovat do profesionálního portrétu?

První dojem můžete udělat jen jednou a to nejen v osobním jednání, ale i v online světě. 

Tím jak se prezentujete budujete svoji osobní značku a to nejen, když posíláte životopis, připravujete profil na linked-inu, nebo se prezentujete na webu jako podnikatel, či oslovujete voliče na billboardu. 

V dnešní online době plné influencerů, si tuto skutečnost uvědomuje stále více lidí. Dnes se kolikrát vidíme jen online a důvěru nám pomáhají získat právě fotografie.

19-12-Kovy3558.JPG

Kvalitní, čistá a profesionální fotografie, nereprezentuje jen vás ale i vaši společnost.

Portrét je něco jako vaše logo, a proto byste mu měli věnovat péči a čas, který vložíte do hledání toho pravého fotografa.

Portrétní fotograf by nejen měl být zdatný v technice, nasvěcování, ale i také zdatný psycholog, který vás dokáže uvolnit a nakoučovat tak, aby vás dovedl ke kýženému výrazu.

Ano můžete si udělat selfie, či poprosit kamaráda o to, aby vás vyfotil. Ale vždy platí kolik práce a času do toho vložíte, tolik se vám vrátí.

Fotografie není o tom aby jste si to odbyli, ale o tom, že Vás má prezentovat a prodávat Vás.

Proto to není jen o fotce, ale o výrazu, pozici těla, nasvícení, pozadí i oblečení.


Deset minut nestačí

Pro vybudování důvěry a odstranění strachu z focení a získání kvalitního výstupu deset minut nestačí. Doporučujeme absolvovat focení v délce 2-3 hodiny. Zde si zvyknete na fotoaparát i na světla. Je čas měnit oblečení, styl svícení a pozadí, aby byl výsledek co nejkvalitnější. Velkou část zabere i samotný koučing. Shrnutí a výběr nejlepších kousků je nedílnou součástí, takže po doručení fotografií přesně víte, co dostanete a dostanete tu nejvyšší kvalitu.


 
Jaroslav Beck - Hudební skladatel

Jaroslav Beck - Hudební skladatel

 

Jak se chcete prezentovat

První otázkou by mělo být jak se chcete prezentovat. Proto s klienty projíždíme několik výrazů, oblečení i pozadí a stylů svícení. A všechno má vliv. 

Jako základní výraz byste měli mít takzvaný přístupný business výraz, kde můžete mít lehký úsměv. Tuto fotku se pak nemusíte bát dát do časopisu, či na billboard. Kromě toho doporučujeme mít tento výraz jak v business oblečení tak i ve volnočasovém oblečení. A pak přichází na řadu variace úsměvů od otevřenějších po konzervativní. 

Představte si, že několik tisíc lidí denně vás posuzuje podle profilové fotky. Opravdu se chcete prezentovat fotkou z dovolené v plavkách? 

Jaké styly fotek jsou pro vás vhodné?

Headshot - jen portrét, zde se klade důraz na výraz. Oblečení, postoj ani pozadí nehraje velkou roli. 

Martin Jaroš - Marketér

Martin Jaroš - Marketér


Portrét - širší fotografie, která ukazuje i část těla, cca do pasu. Zde již můžete ovlivňovat dojem i pomocí postoje a oblečení. 

Jirka Král - Influencer

Jirka Král - Influencer


Stylizovaný portrét - Pokud se pohybujete v určité oblasti podnikání, je možné to odrazit i ve fotografii. Většinou tento styl fotky není vhodný jako profilová fotka, ale je vhodný na sociální sítě i do časopisů, kde chcete ukázat i svou jinou přístupnější stránku.

Dominika Býmová - Herečka

Dominika Býmová - Herečka


Environmentální portrét - Neboli portrét v prostředí. Jako jediný se fotí ve vašem “přirozeném prostředí” Tím je myšleno, že pokud jste majitelem firmy, fotí se v kancelářích, výrobních prostorách, či venku. Využití je hlavně pro web, sociální sítě a časopisy.

Lukáš Poláček - Tatér

Lukáš Poláček - Tatér


Nechte se vést, ale řekněte co očekáváte.

Aby byl výsledek co nejlepší je dobré fotografa dopředu informovat o tom, kam fotografie umístíte, a jaký má být celkový dojem. Fotograf by Vám na základě těchto informací měl doporučit styl i vše ostatní. 

Velký důraz u nás klademe na koučování fotografované osoby. Modelem jsme se nikdo nenarodil, ale díky správnému vedení se jím můžete stát.

A díky jemnému přístupu přestanete mít strach z focení. A od této chvíle bude vždy před foťákem za hvězdu.

Investice do portrétní fotografie by tedy měla být jednou z věcí, kterou byste neměli brát na lehkou váhu. Kvalitní portrét umožňuje lépe zaujmout a působit profesionálně v očích náborářů a budoucích zaměstnavatelů a přináší důvěru ve vaše schopnosti. Portrét je investicí, která vám přinese později mnohem více financí než počáteční vklad.

Podívejte se na svůj stávají portrét a kriticky si řekněte, kdybyste byli na druhé straně věřili byste si?


Pokud máte zájem o konzultaci, či nové fotografie neváhejte se nám ozvat.