jiri lizler.
jirilizler-mercedes-tuscansy.jpg

Cinemagraph - Pohyblivé fotografie

Scroll stoppeři, neboli pohyblivé fotografie, si pomalu získávají pozornost na internetu a sociálních sítích. Proč je vyzkoušet?

Cinemagraf je spíše hybridní multimédium, které spojuje to nejlepší z videa a fotografie do jednoho záběru. Zatímco větší část fotografie je statická, některé části se pohybují. Oproti videu je možné dosáhnout za nízké produkční náklady vysoké vizuální kvality. Navíc tento způsob vizuální prezentace je méně obvyklý, takže daleko lépe přitahuje pozornost diváků.


Cinemagraf se používá pro zvýraznění daného momentu tím, že se pohyblivá část fotografie zacyklí v nepřetržitý pohyb. Sociální sítě jdou tomuto trendu naproti tím, že ‚‚smyčkují‘‘ jak videa, tak také tyto pohyblivé obrázky. 

Kde všude se dají cinemagrafy využít:

  • V digitálu

  • Na webu, landing pages a blogu

  • Na sociálních sítích

  • OOH (city lights, billboardy)


 

Cinemagraf není video z fotografií.

Obrovskou výhodou cinemagrafu je, že ho lze použít v každém odvětví, stačí když zapojíte fantazii. Cinemagraf nám umožňuje odvyprávět příběh během několika sekund. Modelce mohou vlát vlasy, nebo oblečení na ní. Ve skleničce mohou kolovat bublinky, kola vozu se mohou točit a podobně.

Cinemagraf není video z fotografií, je to fotka v níž se určitá část hýbe. Proto jsou tak populární.


Klientům doporučujeme v rámci focení komerčních fotografií již počítat s možností přípravy cinemagrafu. Ušetříte čas i peníze a zároveň získáte eyecatcher. Kontent navíc se vždy hodí. Ne každý fotograf tvoří cinemagarfy, proto je dobré se poohlédnout po někom, kdo má s cinemagrafy zkušenosti. Vytvořit video z fotografií na rozdíl od cinemagrafu je snazší.

Cinemagraf díky cenové dostupnosti již dlouho není výsadou nadnárodních koncernů a dovolit si ho může skutečně každý. 

Máte nápad jak rozhýbat váš svět podnikání? Pojďme ho realizovat.