jiri lizler.
Narodni+Muzeum-Blue.JPG

Fotografie Architektury

Reprezentativní fotografie interiérů a exteriérů mohou přilákat nové hosty, obchodní partnery, investory, sponzory nebo dokonce solventní zájemce o koupi či pronájem.

 
Narodni+Muzeum-Blue.JPG

Fotografie architektury

Architektura, stavitelství, interiérový design 

Pro koho jsou fotografie určeny?

Reprezentativní fotografie interiérů a exteriérů mohou přilákat nové hosty, obchodní partnery, investory, sponzory nebo dokonce solventní zájemce o koupi či pronájem. 

Fotografie jsou určeny primárně pro propagaci hotelů a resortů, developerských projektů, podniků, kanceláří či výrobních prostor. Naše služby využívají architekti, interiéroví designéři, developeři a další odborníci v oborech architektura, stavitelství a design především tehdy, chtějí-li prezentovat svou práci v tom nejlepším světle. 

Kam s novým vizuálem

V marketingu jsou takové fotografie užity prostřednictvím webových stránek, billboardů, letáků, bookletů a v neposlední řadě i k propagaci byznysu na sociálních sítích. I přes rozmach 3D vizualizace má klasická fotografie stále své nezastupitelné místo. 

Nedělejte kompromisy

Kvalitní vizuální prezentace je důležitou investicí s rychlou návratností a proto by se na ní nemělo šetřit. Vzpomeňte si, jak vybíráte hotel pro dovolenou vy. Dle studie Redfin jsou služby a nemovitosti prezentované online pomocí profesionálních fotografií prodávány výrazně rychleji a za vyšší cenu, než ty, které mají slabou vizuální prezentaci. Životnost fotografií je obvykle 3-5 let a závisí na frekvenci obnovování interiéru či okolí. 

Pro docílení vhodné atmosféry fotíme v průběhu dne i noci. V některých částech dne máme jen několikaminutové okno pro vyfocení kýženého záběru. Denní doba je jednoduchým poznávacím znamením. Níže je základní přehled. 

 

Standartně dodáváme tyto druhy fotografií

Interiérová fotografie

Exteriérová fotografie

jirilizler-Astoria-Vyhled.jpg

Detaily

19-21-Michelangelo-D5.JPG

Ale aby to nebylo jednoduché, tak je rozdělujeme podle denní doby. Protože každý preferuje něco jiného je to jednoduché poznávací znamení.

19-19-kingscourt-Pokoj4-1.JPG

Denní fotografie

Jsou jednoduše ty fotografie, které byly vyfoceny během dne, za plného osvitu. Těchto fotografií jsme schopni za den udělat nejvíce (cca 10-12), protože na jejich realizaci je dost času.

To je také důvod, proč jsou denní fotografie nejlevnější ze všech uvedených. Fotografování interiéru za špatného počasí není překážkou. Denní fotografie se hodí tam, kde je interiér hůře osvícen.

V tomto typu fotky nejvíce vynikne moderní design. 

Zlatá hodinka

Zlatá hodinka je krátký časový úsek, po východu slunce nebo před jeho západem, se specifickou hladinou osvitu. Světlo je o něco teplejší a měkčí než během dne, proto vytváří příjemnou atmosféru. Uvnitř toto světlo nehraje velkou roli, využívá se tedy výhradně pro exteriéry. Je třeba perfektně naplánovat čas focení, úhly a připravit techniku. Na místě jsme vždy s předstihem, připraveni na správné světlo.

pool-sunset.JPG
jirilizler-SwimmingPool-Twilight.jpg

Noční fotografie - výhledová

Podobně jako ve zlaté hodince máme při focení tzv. ‚‚Blue hour‘‘ velmi málo času. Nevýhodou této pozápadové/předvýchodové fotky je ještě kratší okno pro snímání. V tomto světle lze fotit interiér i exteriér. V interiérové fotografii patří mezi ty nejtěžší a také nejdražší. Pro fotografování luxusních interiérů je toto nejlepší světlo pro úvodní fotografii.

Když se vše vydaří, zvládneme i dvě za den. Jednu před východem slunce, druhou po západu. 

V odborných kruzích se těmto záběrům říká hero shots. Zaujmou vás a pohltí. Pro marketing na sociálních sítí je to ta nejlepší volba. Při focení interiérů vyžaduje tento typ fotografie bravurní zvládnutí metody light painting.

Noční fotografie

Tento typ fotografie se hodí hned v několika případech. Nejvíce se využívá v pokojích ve stylu art deco, noveaou apod. Bohatá struktura nábytku na oko vystoupí z pozadí a působí měkce až pohádkově.

Druhým případem, kdy saháme k noční fotografii, jsou drobné nedokonalosti interiéru, které lze vkusně zahladit. V záběrech s výhledem vyvolává kontrast studené barvy zvenku a teplý interiér příjemné domácí pocity.

Po technické stránce jsou tyto fotografie poměrně složité a zvládneme jich udělat výrazně méně, než denních.

jirilizler-cospomopolitan-res2.jpg

Ještě váháte? 

Každý prostor je originál a vyžaduje individuální přístup. Pro snazší orientaci v nabídce jsme pro vás připravili balíčky, které pokryjí i ty nejnáročnější potřeby.

Kromě fotografování architektury a budov, nabízíme nejen focení interiérů hotelů a apartmánůi focení bytů pro airbnb.

Nabídku upravíme dle vašich požadavků. Fotografie standardně dodáváme s licencí výhradní, komerční, časově a místně neomezenou, pro web i tisk. 


‚‚Co můžeme udělat pro vás?‘‘