jiri lizler.
19-15-Dominika4518.jpg

Portrétní fotografie

Portrét je vaší vizitkou beze slov. Umožňuje vám zapůsobit ještě dříve, než dojde na osobní setkání. Pro klienty vyhotovuji různé druhy portrétů pro rozličné použití. Můžete se rozhodnout pro portrét klasický, enviromentální, business nebo umělecký. Jako portrétní fotograf vám mohu slíbit nekompromisní kvalitu, pečlivý přístup a osobité zpracování na kolosální úrovni. Jdeme do toho?

 
jirilizler-ceskapojistovna.jpg
 

Portrétová Fotografie

Portrétní fotografie je velmi široký pojem. Pro lepší představu níže uvádím přehled doplněný fotkami. Každý klient má jiné přání, proto se ho snažím, byť v omezeném čase, poznat a vybrat příhodný styl nasvícení tak, aby co nejvíce odpovídal jeho charakteru a vyzdvihl to nejlepší, co chceme ukázat. 

Součástí focení je profesionální koučink, díky kterému zazáří i úplný laik. Focení poté není jako nepříjemná návštěva zubaře, ale jako zábavní park, kam se rádi budete vracet.

Potrétní fotografie je široký pojem a má mnoho podkategorií. Pro lepší představu uvádíme přehled.

  • Headshot

  • Stylizovaný portrét

  • Enviromentální portrét

HEADSHOT | Martin Jaroš

HEADSHOT | Martin Jaroš

STYLIZOVANÝ PORTRÉT | Kovy

STYLIZOVANÝ PORTRÉT | Kovy

ENVIROMENTÁLNÍ P. | p. Vrána a p. Nesvadbík

ENVIROMENTÁLNÍ P. | p. Vrána a p. Nesvadbík


Headshot

Jak již název napovídá, jedná se o portrét zaměřený na hlavu. Klíčovým aspektem tohoto typu portrétu je výraz. Oblečení, postoj ani pozadí nehraje velkou roli. Headshot se používá jako profilová fotografie na sociální sítě, pro prezentaci na webu nebo jako ilustrační fotka autora článku nebo jako firemní fotografie pro web. Standartně se fotí v ateliéru, například v Praze Brně, nebo na místě kde si zvolíte.

Stylizovaný portrét

Pokud se pohybujete v určité oblasti podnikání, je možné to odrazit i ve fotografii. Většinou tento styl fotky není vhodný jako profilová fotka, ale je vhodný na sociální sítě i do časopisů, kde chcete ukázat svou přístupnější stránku. Většinou si hrajeme se světlem, odvážným oblečením, make-upem, proprietami … představivosti se meze nekladou.

Enviromentální portrét

Enviromentální portrét je fotografií modelu v přirozeném prostředí. Tím je myšleno v prostředí, ve kterém pracujete nebo ho máte rádi. Pokud jste majitelem firmy, fotí se například v kancelářích nebo výrobních prostorech. Šéfkuchaře fotíme v restauraci nebo kuchyni. Záleží co vám je blízké. Enviromentální portrét se používá pro dokreslení vizuální prezentace osobnosti hlavně v magazínech, na webu či sociálních sítích.

 Jak probíhá focení portrétu?

Samotné focení probíhá dle dohody ve studiu nebo na lokaci. Finální počet fotografií a jejich výstupní formát je domluven předem. Obvykle se během jednoho focení snažíme vyfotit 3-4 rozdílné výrazy, přičemž vy máte absolutní kontrolu nad tím, čemu se dále budu věnovat v postprodukci a čemu ne. Jinými slovy, řeknete, které fotografie se vám líbí nejvíce. Standardem jsou 2 setupy nasvícení a několik outfitů. Vše závisí na dohodě a vašich preferencích. Někdy je potřeba pro získání finálních fotografií udělat 50 fotek, jindy 150. Po skončení focení společně vybereme nejlepší záběry a určíte si, které fotografie budou postprodukčně upraveny.

Pokud budete mít během focení dotazy či připomínky neváhejte nám je sdělit. Chceme, aby jste si focení užili a odcházeli spokojení. 

Po skončení grafických úprav odevzdáváme zakázku elektronicky - na e-mail vám přijde odkaz pro zabezpečený přenos dat, ze kterého si snadno fotografie stáhnete v plné kvalitě.

Oblečení: Přineste si na focení headshotů 5-10 kusů oblečení, zaměřte se na trička, tílka, topy, mikiny, halenky. Vše, co Vám je pohodlné a v čem se cítíte dobře. Barva: jsou lepší jednobarevné kusy oblečení než exotické vzory. Jedno z pravidel je, že pokud to není ve studiu, pak to není možné vyfotit. Proto pokud váháte zda s sebou něco vzít, pak to určitě vezměte.

Make up: Focení s vizážistkou není zahrnuto v ceně focení. Cena je 2000,- včetně DPH pro ženy a zahrnuje úpravu vlasů. Preferujeme přirozený a čistý vzhled make-upu. Pokud jste zastánci tmavších make-upů, pak se během líčení prosím domluvte s vizážistkou. 

Vlasy: Doporučujeme konvenční vzhled vlasů, pokud vás nevystihuje opak. Naše hairstylistka vám upraví vlasy na přání. Pokud si přejete složité účesy, prosím dejte nám vědět dopředu.

Lokace: Portrétní focení s vizážistkou nebo bez nabízíme například v ateliéru v Praze, Brně, Liberci, Karlových Varech i ostatních místech České a Slovenské Republiky.

V případě, že byste chtěli fotografovat více lidí, pak nás neváhejte kontaktovat s požadavky. Rádi Vám připravíme cenovou nabídku.

 

Umělecký portrét

Nechcete klasický business / korporátní portrét? Variant jak uspokojit vaši touhu po něčem nekonvenčním je mnoho a jednou z odpovědí může být stylizovaný portrét.

Jirka Král

Jirka Král

 

Firemní Fotografie

Pro firemní fotografie je vhodné zvolit enviromentální portrét, kde většinou focení portrétů probíhá v interiéru nebo se fotí na bílém pozadí. Pokud byste pro své zaměstnance chtěli profesionální portrét, který vás bude prezentovat na webu. Neváhejte nás oslovit s cenovou poptávkou.

Jak probíhá focení portrétů?

Chcete vědět, co vás čeká při focení portrétů? Koukněte na videa.